Z życia szkoły #PoznajPolskę Szkoła promująca zdrowie Szkoła przyjazna środowisku Doradztwo zawodowe w szkole

#PoznajPolskę

4 maja 2022 r. uczniowie kl. IV-VIII mieli przyjemność wzięcia udziału w jednodniowej wycieczce do Warszawy, dofinansowanej przez rządowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Warszawy Historycznej z Traktem Królewskim wraz z Centrum nauki Kopernik.

Spacer po historycznej części Warszawy pozwolił uczniom przede wszystkim poznać historię nie tylko Warszawy, ale też ważne wydarzenia swojego kraju. Uczniowie podziwiali piękny Plac Zamkowy i Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Krakowskie Przedmieście – Pałac Prezydencki, byli przy Pomniku Małego Powstańca.

W Centrum nauki Kopernik uczniowie przede wszystkim świetnie się bawili, biorąc udział w doświadczeniach eksperymentach, oglądali różnego rodzaju eksponaty.

Wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci uczestników. Była to ciekawa lekcja historii.

11 maja 2022 r. uczniowie kl. I-III wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę 2022". Program wycieczki obejmował zwiedzanie Zamku Królewskiego w Warszawie - Rezydencji Królów Rzeczypospolitej oraz wizytę w Centrum Nauki Kopernik i Planetarium. Podczas spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście uczniowie podziwiali Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan i Pomnik Syrenki. W Centrum Nauki Kopernik uczniowie świetnie się bawili, biorąc udział w doświadczeniach i eksperymentach naukowych. Natomiast w Planetarium oglądali ciekawy seans pt.: "Astronauta". Niezapomniane wrażenia z wycieczki pozostaną na długo w pamięci zadowolonych uczestników.

#PoznajPolskę po raz drugi

To już druga odsłona naszych podróży po Polsce.

29 listopada 2022 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Uzdowie wzięli udział w wycieczce do Torunia dofinansowanej w ramach rządowego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę 2022". Program wycieczki obejmował: zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika – Oddziału Muzeum Okręgowego w Toruniu, spacer z przewodnikiem po Starym i Nowym Mieście oraz wizytę w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń". Podczas zwiedzania uczniowie podziwiali: Pomnik i Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz Staromiejski oraz Krzywą Wieżę. Słuchali ciekawych legend związanych z odwiedzanym miastem. Ponadto uczestniczyli w warsztatach piernikarskich podczas, których samodzielnie przygotowali pamiątkowe pierniki. W Planetarium obejrzeli seans pt. „Cudowna podróż" podczas, którego „podróżowali" po Układzie Słonecznym. Wycieczka do Torunia dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Tego samego dnia uczniowie klas 4-8 również udali się do Torunia - miasta Kopernika. Chociaż zwiedziliśmy te same obiekty i posmakowaliśmy własnoręcznie wykonanych pierników, nie mogliśmy się odnaleźć w tym pięknym mieście. Pan przewodnik opowiedział nam o wielu ciekawostkach, opisał wieloletnią historię miasta oraz przypomniał kim był Wielki Astronom Mikołaj Kopernik.

Będziemy mile wspominać tę podróż w piękne zakątki naszej ojczyzny.