Nawigacja

  • Pomagamy! :)

    Uczestnicy Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili przepiękną akcję dla innych dzieciaków. Zorganizowali zbiórkę pluszaków, które zostały przekazane dzieciakom z Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim. Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły chętnie zaangażowali się w tę akcję i bez żalu oddali swoje ulubione zabawki - Wielkie Brawa dla nich.
    15 października dzieciaki z Domu Dziecka w Lidzbarku Welskim odwiedziły naszą szkołę, by odebrać podarunki.  

  • Robimy jesienne surówki

    Dziś, 11 października 2019 roku, podczas lekcji uczniowie klasy I samodzielnie przygotowywali jesienne, zdrowe i kolorowe surówki. W tym dniu w sali unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Surówki smakowały wyśmienicie!

  • Próbny alarm ewakuacyjny

    W dniu 16 września 2019 r. w trosce o bezpieczeństwo uczniów i pracowników szkoły został przeprowadzony próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją z budynku szkoły. Głównym celem alarmu było praktyczne sprawdzenie organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu szkolnego oraz uświadomienie przede wszystkim uczniom jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie zasadami postępowania w czasie zagrożenia.

    Warto podkreślić, że taki alarm próbny to bardzo ważna kwestia, która pozwala sprawdzić stopień opanowania umiejętności zachowania się, w sytuacji zagrożenia pożarem, uczniów i pracowników szkoły oraz zasadami postępowania na wypadek pożaru, poruszania się po budynku zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na teren zbiórki.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

    Dnia 2 września 2019r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.
    Dyrektor Szkoły Pani Renata Anuszewska na wstępie serdecznie podziękowała swojemu poprzednikowi - Panu Jackowi Szczepaniakowi za wzorowe pełnienie obowiązków dyrektora szkoły przez ostatnie 20 lat. 
    Następnie Pani Dyrektor przywitała uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz licznie przybyłych rodziców.
    Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce, zaś nauczyielom twórczej, kreatywnej pracy pedagogicznej.
    Rodziców zachęcała do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły.
    Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by zapoznać się z planem lekcji, przywitać się ze swoimi wychowawcami.

  • Rozmawiamy o bezpieczeństwie

    11 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Placówki Terenowej KRUS  w Działdowie. Rozmawialiśmy na nim przede wszystkim o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje na wsi. Celem prelekcji było omówienie zasad bezpieczeństwa podczas pracy i zabawy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń wypadkowych związanych z upadkami.  

    Uczniowie zostali również poinformowani o rozstrzygnięciu IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Zwycięzcami zostali: Julian Bojarowski z klasy „0”, który zajął III miejsce w kategorii wiekowej klas „0” – III oraz Zuzanna Gutkowska z klasy V, która zajęła II miejsce kategorii klas IV – VIII. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.

    Gratulujemy:)

  • Niecodzienne zajęcia! „Mini Grant Młodego Odkrywcy”

    30 maja 2019 r. uczniowie klas V, VII, VIII wraz z opiekunem p. Malwiną Szmidt – Zbrzyzną uczestniczyli w ciekawych zajęciach.

    W ramach „Mini Grantu Młodego Odkrywcy” odwiedzili Komendę Powiatową Policji
    w Działdowie. Uczniowie dowiedzieli się  m. in. o cyberprzestępczości i odpowiedzialności karnej. Poznali specyfikę pracy policjanta oraz warunki, jakie trzeba spełnić, by pracować w Policji. Niemałą atrakcją dla uczniów była możliwość obejrzenia z bliska policyjnego umundurowania, a także sprzętu używanego na co dzień przez funkcjonariuszy. Ta cześć wycieczki przypadła uczniom do gustu najbardziej, co doskonale widać na załączonych zdjęciach:)

    W ramach projektu zapewniony został również obiad dla wszystkich uczestników.

    Warto wspomnieć, że warsztaty edukacyjne na temat cyberprzestępczości pt. „Cyberprzemoc – agresja w sieci” zorganizowane były w ramach konkursu ogłoszonego przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurskie na „Mini Grant Młodego Odkrywcy” – projekt „Kryminalne zagadki Olsztyna. Podniesienie kompetencji społecznych, poznawczych i komunikacyjnych dzieci szkół podstawowych województwa warmińsko – Mazurskiego poprzez edurozrywkę/ eduzabawę”. Nasza szkoła przystąpiła do konkursu i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie powyższej inicjatywy, której celem było podniesienie kompetencji społecznych, poznawczych i komunikacyjnych uczniów oraz zapoznanie ich ze zjawiskiem cyberprzemocy i sposobami radzenia sobie z problemami związanymi z agresją w internecie.

  • Wycieczka do Torunia klas „0” – III

    27 maja 2019 roku uczniowie klas „0” – III uczestniczyli w wycieczce do Torunia – miasta pierników i Kopernika.

    Program wycieczki obejmował:

    • rejs statkiem po Wiśle;
    • spacer z przewodnikiem po Starówce m. in. pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik flisaka, Krzywa Wieża; 
    • warsztaty piernikarskie.

    Pogoda nam dopisała. Zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy do domu. Przywieźliśmy ze sobą mnóstwo wrażeń:)

     

  • Zajęcia na UW-M w ramach UMO 2.0

    W piątek, 24 maja 2019 r., po raz kolejny nasi uczniowie wyjechali na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w ramach projektu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0”.

    Tym razem w wyjeździe uczestniczyło 8 naszych uczniów: Maciej Kraśniewski (kl. V), Miłosz Lipka (kl. VI) i Szymon Rynkowski (kl. VI) oraz dodatkowych 5 osób: Krystian Biema (kl. VI), Amadeusz Majewski (kl. VI), Mateusz Pokojski (kl. VI), Wiktor Kopański (kl. V) i Bartłomiej Nowiński (kl. V).

    Troje uczniów, którzy są w projekcie od początku, uczestniczyło w zajęciach w podziale na dwie grupy:

    • dla grupy A (klasy VI i VII) – prowadzone były zajęcia pt. „Krwawe zajęcia” – wszystko o krwi, uczniowie mogli samodzielnie zbadać swoją grupę krwi;
    • grupa B (klasy V) – miała zajęcia z funkcjonowania serca.

    Dodatkowa grupa uczniów oglądała pokazy drzew i krzewów egzotycznych oraz uczestniczyła w zajęciach na temat związków roślin z grzybami.

    Były to bardzo interesujące i pouczające zajęcia. Coraz bardziej jesteśmy ciekawi świata i czekamy na kolejne wyjazdy.

     

  • Zajęcia na UW-M w ramach projektu „Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0”

    W dniu 14 maja 2019 r. uczniowie uczestniczący w projekcie „Uniwersytet Młodego Odkrywcy 2.0”, wyjechali na kolejne zajęcia organizowane na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Warsztaty były prowadzone w dwóch grupach.

    Podczas zajęć omówione zostały dwa tematy: Co kryje powierzchnia liścia? Lokalizacja komórkowa barwników roślinnych.

    W zajęciach uczestniczyli uczniowie: w grupie A – Miłosz Lipka i Szymon Rynkowski z klasy VI; w grupie B – Maciej Kraśniewski z klasy V.

    Uczniowie mieli możliwość samodzielnego mikroskopowania. Wszyscy chętnie pracowali, twierdzili, że zajęcia były ciekawe i interesujące. Wszyscy chcieliby powtórzyć zajęcia i obserwować pod mikroskopem przygotowane przez siebie preparaty.       

  • Konferencja przedstawicieli szkół i przedszkoli realizujących program „Szkoła Promująca Zdrowie”

    4 kwietnia 2019 r. w Działdowskiej Agencji Rozwoju S. A. w Działdowie przy ul. Jagiełły 15 odbyło się spotkanie przedstawicieli szkół i przedszkoli realizujących program „Szkoła Promująca Zdrowie”. Celem konferencji było propagowanie zasad zdrowego stylu życia.

    Wykład inauguracyjny „W poszukiwaniu wartości” wygłosiła dr hab. prof. Krystyna Ostrowska z Katedry Psychologii Wydziału Nauk Społecznych i Administracji Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie.

    W konferencji wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele szkół i przedszkoli z województwa warmińsko – mazurskiego uczestniczących w programie oraz przedstawiciele samorządu i instytucji wspierających placówki oświatowe w realizacji projektu „Szkoła Promująca Zdrowie” m. in.:

    • p. Anna Zdaniukiwicz oraz p. Katarzyna Łuczko – Ciesielska – wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzki Koordynator Szkół i Przedszkoli Szkół Promujących Zdrowie, 
    • p. Radosław Gruss – Kierownik Oddziału Promocji, Zdrowie i Oświaty Zdrowotnej Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie,
    • p. Dariusz Klimek z Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie (przedstawiciel KOWR również uczestniczy w pracach Kapituły powołanej przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie dokonującej oceny działań szkół i placówek ubiegających się o Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoły Promującej Zdrowie”),     
    • p. Marian Brandt – Wicestarosta Powiatu Działdowskiego,
    • p. Justyna Rosińska – przedstawiciel Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowie i Promocji Gminy Działdowie;
    • Przedszkolne nr 1im. Jana Brzechwy w Działdowie, Zespół Szkół nr 1 w Działdowie, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi w Działdowie, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Działdowie, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kozłowie, Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Olsztynie, Zespół Placówek Pedagogicznych w Ostródzie, Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Olsztynie, Przedszkole Krasnoludek w Działdowie, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Gen. Sylwestra Kaliskiego w Działdowie, Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Szczytnie, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Rybnie, Zespół Szkół w Rybnie, Zespół Szkół im. Króla Władysława Jagiełły w Lidzbarku, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku, Przedszkole „Bajkowy Dom” w Olsztynie, Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Przyrody Polskiej w Klęczkowie, Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Koszelewach, Publiczne Przedszkole nr 16 w Olsztynie.

    Jednym z tematów konferencji była tematyka dotycząca wspierania uczniów z chorobami przewlekłymi w edukacji włączającej. Pan Wojciech Lipka – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie przedstawił możliwości tej edukacji z perspektywy lokalnej. Podczas seminarium przedstawiciele szkół posiadających Krajowy Certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” – Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Uzdowie oraz Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze – zaprezentowali swoje doświadczenia. Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyły występy artystyczne dzieci nawiązujące do tematyki zdrowego do zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania.

    Wielkie podziękowania należą się uczniom i opiekunom z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej – Biedrawiny w Malinowie za profesjonalne przygotowanie poczęstunku dla uczestników konferencji.  

    Spotkanie zostało zorganizowane w współpracy z Panią Anną Zdaniukiewicz oraz Starostwem Powiatowym w Działdowie, Szkołą Podstawową im. Adama Mickiewicza w Uzdowie oraz Szkołą Podstawową im. Janusza Korczaka w Księżym Dworze.

     

  • DENTOBUS w Naszej szkole

    W dniach 21 – 22 lutego Szkołę Podstawową im. Adama Mickiewicza w Uzdowie odwiedził dentobus – mobilny gabinet stomatologiczny. W trakcie wizyty przeprowadzone zostały bezpłatne profilaktyczne badania stomatologiczne dzieci i młodzieży, które obejmowały przeglądy stomatologiczne oraz zabiegi z zakresu profilaktyki. Każde dziecko otrzymało wynik badania wraz z zaleceniami do dalszego leczenia. Z opieki mobilnego gabinetu mogły skorzystać dzieci, których rodzice/ prawni opiekunowie wyrazili pisemną zgodę na udział w badaniu. Uczniowie Naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczyli w badaniu. Łącznie z wizyty skorzystało 81 uczniów z klas „0” – VIII. Po zakończonych przeglądach, dentystki z mobilnego gabinetu, przeprowadziły dla wszystkich klas pogadanki dotyczące profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzieci ćwiczyły, na fantomach, technikę prawidłowego szczotkowania zębów. Panie uświadamiały uczniom, że próchnica jest chorobą, która ma ogromny wpływ na nasze zdrowie w przyszłości, a odpowiednie dbanie o zęby potrafi ją całkowicie wyeliminować.

  • Spotkanie w wizytatorami Kuratorium Oświaty w Olsztynie

    20 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Uzdowie odbyło się spotkanie wizytatorów Kuratorium Oświaty w Olsztynie - Panią Bożeną Reszka i Panem Markiem Kozłowskim - z Rodzicami uczniów kończących naukę w szkole podstawowej i gimnazjum. Tematem zebrania była rekrutacja do szkół na rok szkolny 2019/2020. Jego inicjatorem było Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Na spotkanie zostali zaproszeni Rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ruszkowie, Szkoły Podstawowej w Sławkowie, Szkoły Podstawowej w Turzy Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej w Uzdowie.      

    W trakcie spotkania wizytatorzy przedstawili zasady i terminy rekrutacji na rok szkolny 2019/2020, a także omówili wyniki ankiety „Szkoła moich marzeń”, która była skierowana do uczniów klas VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjów powiatu działdowskiego, dotyczącej ich wyborów edukacyjnych. Podczas prezentacji wizytatorzy zapewniali Rodziców, że od 1 września 2019 r. dla wszystkich tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów są przygotowane miejsca w szkołach na kolejnym etapie kształcenia.

  • Projekt "Kryminalne zagadki Olsztyna"

    We wtorek, 5 lutego 2019 roku, uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w pierwszym wyjeździe na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie w ramach realizowanego projektu „Kryminalne zagadki Olsztyna. Podniesienie kompetencji społecznych, poznawczych i komunikacyjnych dzieci szkół podstawowych województwa warmińsko-mazurskiego poprzez edurozrywkę/ eduzabawę”.

    Spotkanie inaugurujące rok akademicki odbyło się w Auli Cytrynowej Centrum Konferencyjnego UW–M. Podczas uroczystości wszystkim uczniom zostały wręczone indeksy.

    Następnie wysłuchali wykładu o kryminologii profesora Wiesława Pływaczewskiego, czym się ona zajmuje i w jaki sposób dotyka każdego z nas.

    Kolejną atrakcją było uczestnictwo w rozprawie sądowej, podczas której przyglądali się pracy sędziów, prokuratorów i adwokatów.

    W trakcie zajęć uczniowie pogłębili swoją wiedzę z zakresu cyberprzestępczości. Dowiedzieli się jakie kryminalne zagadki kryje Olsztyn i jak mógłby wyglądać proces macochy Królewny Śnieżki.   

    Projekt „Kryminalne zagadki Olsztyna” realizowany jest w formie zabawy edukacyjne i ma za zadanie podnieść kompetencje społeczne, poznawcze i komunikacyjne dzieci ze szkół podstawowych z naszego regionu. Z naszej Szkoły, do uczestnictwa w projekcie, wytypowano łącznie 7 uczniów z klasy VII i VIII, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, wyróżniają się dodatkowymi osiągnięciami i aktywnością. Są nimi: Daria Cieślak, Martyna Deptuła, Klaudia Misiopecka, Karolina Włodarczyk, Julita Dolińska, Zuzia Fąk i Szymon Kraśniewski.

    Projekt zakończy się w czerwcu.

    Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć:)

     

    Zapraszamy do obejrzenia szczegółowego materiału przygotowanego przez UW-M oraz Radio UWM FM, gdzie zamieszczony został wywiad m. in. z naszymi uczniami - Szymonem i Julitą.  

    Pełna relacja z wydarzenia znajduje się pod adresem:

    http://www.uwm.edu.pl/egazeta/odkrywali-kryminalne-zagadki-olsztyna

  • Piżama party !

    Ostatniego dnia szkoły przed feriami w naszej szkole po raz drugi odbył się Dzień Piżamy. Chętni uczniowie założyli swoje ulubione wieczorowe stroje. Zabawa była przednia!

  • Dzień Babci i Dziadka

    18 stycznia 2019r. odbyła się w  naszej szkole wyjątkowa uroczystość z okazji obchodów Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie uczniów klas "0" - III. Goście, jak co roku nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Dzieciami zaprezentowały części artystyczne, na których była prezentacja bajek, skeczy, piosenek. Następnie dzieciaki złożyły swoim Dziadkom życzenia, wręczyły kwiaty i upominki. Wzruszeń było co nie miara. 

  • Obchody Dnia Patrona

       W piątek 21 grudnia 2018r. grono pedagogiczne oraz społeczność uczniowska SP Uzdowo świoętowała Dzień Patrona - Adama Mickiewicza. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Następnie uczniowie SU przypomnieli biografię Wieszcza Narodowego. Później dzieciaki z poszczególnych klas prezentowały utwory Mickiewicza. Świetnie bawiliśmy się przy "Golono - Strzyżono" w wykonaniu uczniów kl. VI, fantastycznie został zaprezentowany utwór "Powrót Taty". Zbójcy - czyli uczniowie kl. V przekonująco odegrali swoje role. Uczniowie kl. IV nauczyli nas, co to znaczy być prawdziwym przyjacielem,  wykonując bajkę pt.:"Przyjaciele". Owacje wręcz na stojąco otrzymali uczniowie klasy VII i VIII, którzy przygotowali "II część Dziadów". Kolejnym punktem programu było wręczenie dyplomów uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt.:"Portret Adama Mickiewicza". 

    Następnie odbyły się Jasełka, które zostały przygotowane przez uczniów kl. IV.Potem odbyło się wspólne kolędowanie. Na końcu wystąpił Bartek Nowiński - uczeń kl. V, który wygrywał nam piękne kolędy. Uroczystość zakończył Pan Dyrektor, który serdecznie podziękował występującym oraz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

  • III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa SZS Igrzysk Dzieci w Szachach

    III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Województwa SZS Igrzysk Dzieci w Szachach

    4 grudnia 2018 roku uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego SZS Igrzysk Dzieci w Szkół Podstawowych. Turniej odbył się w Nowym Mieście Lubawskim. Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie: Maciej Kraśniewski, Krystian Biema, Łukasz Sobotka i Zofia Kraśniewska. W Mistrzostwach uczestniczyło 15 drużyn z całego województwa. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Uzdowie uzyskali 9 punktów i zostali sklasyfikowani na III miejscu w województwie.

    Klasyfikacja końcowa poszczególnych szkół:

    1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie – 14 punktów;
    2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Olsztynie – 10 punktów;
    3. Szkoła Podstawowa w Uzdowie – 9 punktów;
    4. Katolicka Szkoła Podstawowa w Olsztynie – 9 punktów;
    5. Szkoła Podstawowa w Tuszewie – 8 punktów;
    6. Szkoła Podstawowa nr 30 w Olsztynie – 8 punktów;
    7. Społeczna Szkoła Podstawowa nr 101 w Olsztynie – 7 punktów;
    8. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ostródzie – 7 punktów;
    9. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4 w Ostródzie – 7 punktów;
    10. Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim – 6 punktów;
    11. Szkoła Podstawowa w Radziejach – 6 punktów;
    12. Salezjańska Szkoła Podstawowa w Ostródzie – 5 punktów;
    13. Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim – 4 punkty;
    14. Szkoła Podstawowa w Górowie Iławeckim – 4 punkty;
    15. Szkoła Podstawowa nr 4 w Działdowie – 1 punkt.    

    Drużyny zajmujące miejsce na podium otrzymały, jako nagrody, puchary, medale i dyplomy.

     

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     

  • Konkurs Sportowo - Obronny

    W dniach 9 - 11 listopada uczniowie klasy VIII - Julita Dolińska, Szymon Janik, Kamil Pokojski wzięli udział w Konkursie Sportowo - Obronnym  Wojewódzkiego Turnieju z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wcześniej uczniowie Ci przeszli etap szkolny i rejonowy. 
    Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na napisaniu testu z wiedzy historycznej. Dotyczyła ona szczególnie zagadnień Polski i odzyskania przez Nią Niepodległości. Druga część była testem sprawnościowym. Uczniowie "biegli na orientację". Trasa biegu usytuowana była w rejonie Lasu Miejskiego koło Strzelnicy LOK. Na trasie rozmieszczone były trzy punkty wykonywania zadań. Uczniowie otrzymali kartę startową, na której sędziowie wpisywali zdobyte punkty. Pierwszym zadaniem, jakie uczniowie mieli wykonać, był rzut granatem. Kolejnym - przenoszenie skrzynek z amunicją. W następnym uczniowie musieli przetransportować na noszach rannego w wyznaczone miejsce oraz udzielić pomocy poszkodowanemu.
    Ostatnim zadaniem był strzał do celu. 
    Uczniowie ze swych zadań wywiązali się śpiewająco. Niestety konkurencja była bardzo wysoka, uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo. Sam pomysł konkursu bardzo im się podobał i chcieliby wziąć w nim udział po raz kolejny. 

  • 100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

    100. Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

    Uroczyste obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole  odbyły się 
    9 listopada 2018 roku. W uświetnienie tak wielkiego wydarzenia włączyła się cała społeczność szkolna.  

    Uroczystość rozpoczęła się biegiem dla Niepodległej, pod hasłem: 100 km na 100 lecie Niepodległości Polski. W biegu brali udział uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, którzy wspólnie pokonali 100 km.  
    O godzinie  11 – rozpoczął się apel, wprowadzono sztandar i o godz. 11.11 wzięto udział w Biciu Rekordu
    dla Niepodległej, czyli nastąpiło wspólne odśpiewanie Hymnu Polski.
    Następnie uczniowie klas VII i VIII przypomnieli najważniejsze momenty z historii Polski związane
    z odzyskaniem niepodległości. 
    Kolejnym punktem obchodów było uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej, poświeconej panu Wojciechowi Olszewskiemu, byłemu nauczycielowi naszej szkoły w latach 1930 – 1933. Pan Olszewski - ppor. I Mazurskiego Baonu Obrony Narodowej „Mazury” uczestniczył w  kampanii wrześniowej, zginął w walce z Niemcami
    9 września 1939 roku pod Zegrzem.

    Następnie odbył się mini  recital pieśni i piosenek patriotycznych, podczas którego zaprezentowała się każda
    z klas. Uroczystość zakończył występ Bartka Nowińskiego oraz  Aleksandry Szeremety.

  • Lekcja patriotyzmu

    8 listopada uczniowie klasy VII i VIII po raz kolejny odwiedzili Cmentarz Ewangelicki w Uzdowie oraz Obelisk poświęcony Żołnierzom walczącym podczas I wojny Światowej w Bitwie o Uzdowo.  Dokonali prac porządkowych. Grabili liście, zbierali śmieci, czyścili pamiątkowe płyty. Następnie zapalili znicze oraz złożyli kwiaty przy grobie Wojciecha Olszewskiego – nauczyciela naszej szkoły w latach 1930-1933, który zginął podczas II Wojny Światowej oraz przy Obelisku poświęconym Żołnierzom I Wojny Światowej.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Uzdowie
    Uzdowo 75
    13-200 Działdowo
  • (+48)23/696-54-85

Galeria zdjęć