Nawigacja

  • #LaboratoriaPrzyszłości

     

     

    https://cloud-1.edupage.org/cloud/eduresized_laboratoria-logo222%281%29.jpg?z%3AVEiCpTKdL%2FRhLvErGTOU%2FLQUxCJwvrCB58BU1ZcefvD0mWs1ewzk9cYgZY4TSg6j

    Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w wysokości 60.000  złotych na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

    W ramach Laboratorium Przyszłości otrzymane wsparcie finansowe zostało przeznaczone na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno- komunikacyjnej, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

    Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne  i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

    Otrzymaliśmy wszystkie pomoce dydaktyczne, są to: drukarta 3D z kolorowymi flamentami oraz szafką do drukarki, zestaw klocków do tworzenia robotów, edukacyjne zestawy z robotem, aparat cyfrowy z profesjonalnym oświetleniem, tłem, mikrofony, wizualizer, a także stoły i krzesła.

     

     

     

    Młodzi dziennikarze

     

    Uczniowie kl. II-VII uczęszczający na kółko zainteresowań poznawali dziś (13.12.2022 r.) urządzenia wykorzystywane w profesjonalnym studiu dziennikarskim, czyli lampa oświetleniowa, zestaw mikrofonów bezprzewodowych. 

    Po zapoznaniu się z instrukacjami naszych nowych urządzeń nastąpiło pierwsze uruchomienie. Zabawy było co nie miara. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się z jakich narzędzi może korzystać dziennikarz i prezenter telewizyjny. Zwieńczeniem pracy uczniów będzie przygotowanie własnego wywiadu lub przedstawienie informacji, tak jak w programie telewizyjnym.

    Kolejne zajęcia dla uczniów z zacięciem dziennikarskim

    Uczniowie z klas IV chodzący na kółko zainteresowań wykorzystywali w dniach 10 i 13 stycznia 2023 r. urządzenia jakie występują w profesjonalnym studiu dziennikarskim czyli między innymi zestaw mikrofonów bezprzewodowych.

    Uczniowie zaczęli swoje zajęcia od rozpakowania urządzeń oraz przygotowania do wywiadu dziennikarskiego i zaśpiewania piosenek. Podczas wykonywania tych czynności uczniowie bardzo byli zaciekawieni i pracowici. Dało im to idealną okazję do zdobywania informacji, jak wygląda praca dziennikarza i gwiazdy muzycznej. Zwieńczeniem pracy uczniów będzie przygotowanie własnego wywiadu lub zaśpiewania własnych utworów muzycznych.

    Reportaż dziennikarski

    POKAZ MODY

    Uczniowie kl. II-VII uczęszczający na kółko zainteresowań poznawali dziś (24.02.2022 r.) urządzenia wykorzystywane w profesjonalnym studiu mody, czyli kamera video i aparat cyfrowy. Po zapoznaniu się z instrukacjami naszych nowych urządzeń nastąpiło pierwsze uruchomienie. Zabawy było co nie miara. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się z jakie narzędzia są wykorzystywane podczas pokazów mody. Zwieńczeniem pracy uczniów będzie przygotowanie własnego pokazu mody.

    Pierwsze próby juz się odbyły. A wszystko to dzięki urządzeniom zakupionym w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     

    LAMINOWANIE

    Uczniowie kl. IV uczęszczający na kółko zainteresowań poznawali dziś (07.03.2023 r.) urządzenia wykorzystywane w nowoczesnych biurach pracy Po zapoznaniu się z instrukacjami naszych nowych urządzeń nastąpiło pierwsze uruchomienie. Ciekawość uczniów byłą ogromna. Dzięki tym zajęciom uczniowie dowiedzieli się z jakie narzędzia są wykorzystywane podczas pracy biurowej Zwieńczeniem pracy uczniów będzie przygotowanie własnych prac do wykorzystania na następnych zajęciach.

     

    cd. w dniu 17.03.2023 r.

    PRACUJEMY NAD DYKCJĄ 

    W związku z przypadającą 19 kwietnia 2023 r. osiemdziesiątą rocznicą powstania w gettcie warszawskim uczniowie klasy IV w dniu 18.04.2023 r. przygotowali najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia. 

    Opracowanie materiały nagrywali na sprzęcie zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości - mikrofon oraz aparat cyfrowy.

    W poszukiwaniu ciekawostek przyrody

    27 kwietnia 2023 r. ucniowie klas 4 i 5 zapoznawali się z urządzeniami wykorzystywanymi przez profesjonalnych fotografów i miłośników przyrody. 

    Poszukując ciekawostek przyrodniczych nagrywali i fotografowali okolice szkoły i boiska szkolnego.

    Na kolejnej lekcji klasa 6 i 7 spróbowali swoich sił w podobnych zajęciach.

    Drukarka 3D

    Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w przygotowanie drobnych upominków - niespodzianek dla uczestników IV Edycji Ogólnopolskiej Szkolnej Ligii Szachowej, która będzie miała miejsce 14 maja 2023 r.

    10.05.2023 r. rozpoczęli drukowanie figur szachowych drukarką 3D zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Laminowanie

    Dla wszystkich uczestników wspomnianej ligii nasi uczniowie przygotowują jeszcze pamiątkowe emblematy, zalaminowane laminarką zakupioną w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

    Praca z drukarką 3D

    Następnego dnia młodsza grupa uczniów też pomagała drukując figurki szachowe.

    PROJEKTUJEMY ROBOTY

    Podczas dzisiejszych zajęć z robotyki (16 MAJA 2023 r.) uczniowie klasy 4 udoskonalali swoje roboty. Zestaw robotów został zakupiony z programu #Laboratoria przyszłości.

    DRUKARKA 3D

    Uczniowie kl. IV podczas zajęć 19 czerwca 2023 r. przygotowywali niespodzianki :)

     

    LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    W nowym roku szkolnym kontynuujemy naszą przygodę z Laboratorium Przyszłości.

    Na każdej uroczystości wykorzystujemy sprzęt nagłaśniający, zakupiony w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

    KLOCKI LEGO

    Dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości uczniowie klasy IV na dodatkowych zajęciach w dniu 10 stycznia 2024 r. mieli możliwość odkrycia niesamowitych możliwości klocków Lego. Budowanie z klocków pozwala rozwijać kreatywność, umiejętności manualne i zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin nauki. Uczniowie tym razem zbudowali prostego robota, który uczył ich podstaw programowania i zasad działania robotów. Fascynujące!

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    Wnuczką i Wnuczkiem jest się w każdym wieku, dlatego uczniowie klasy V i VI przygotowali 19 stycznia 2024 r. warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach udziału w programie #LaboratoriaPrzyszlosci Babcie i Dziadkowie dzięki pomocy młodszego pokolenia konstruowali i programowali roboty z klocków Lego, a także rozwiązywali quizy i zagadki na tablicy interaktywnej . Nie zabrakło życzeń, prezentów i podziękowań. Tym razem to Dziadkowie pozwolili Wnuczkom i Wnukom wziąć się za rękę i poprowadzić w świat nowych technologii. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Babcie i Dziadkowie byli przeszczęśliwi i nie kryli łez wzruszenia.

  • #sadziMY drzewa

                Już po raz drugi we wszystkich nadleśnictwach w Polsce odbyła się akcja #sadziMY. Jej inicjatorem był prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, sadził drzewka w gdańskim nadleśnictwie.
                Uczniowie naszej szkoły również czynnie włączyli się do tej akcji.  Pod kierunkiem nauczyciela przyrody i biologii p. Marianny Ziemskiej posadzili 20 świerków. W akcji pomagali p. Marek Kruszewski i nadleśniczy  Nadleśnictwa Lidzbark, p. Sławomir Skibniewski – on też dostarczył sadzonki. Drzewka posadziliśmy wokół szkolnego boiska. Teraz musimy się tylko nimi systematycznie opiekować.
                W ramach akcji #sadziMY sadzonki były rozdawane w siedzibach 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych w Polsce. Można było posadzić dęby, jodły, świerki, modrzewie, lipy sosny w zależności od regionu. Leśnicy przygotowali milion sadzonek.                                                 

    Już z niecierpliwością czekamy, na kolejną akcję #sadziMY.

  • W drodze do Krajowego Certyfikatu „Szkół Promujących Zdrowie”

    23 czerwca 2020 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta prezentacja działań naszej szkoły w zakresie realizowanych standardów programu Szkoły Promującej Zdrowie. Publiczne zaprezentowanie wyników przeprowadzonej autoewaluacji jest jednym z warunków koniecznych do uzyskania Krajowego Certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”.   

    W wydarzeniu tym wzięli udział:

    • p. Anna Zdaniukiewicz – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Wojewódzki Koordynator Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie;
    • p. Mirosław Zieliński – Wójt Gminy Działdowo;
    • p. Krystyna Wasiak – Przewodnicząca Rady Gminy Działdowo;
    • p. Danuta Smereczyńska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Zdrowie i Promocji Gminy Działdowo;
    • p. Krystyna Roman – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Działdowo, Radna i Sołtys Uzdowa;
    • p. Kamila Piotrowska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie;
    • p. Justyna Rosińska – Referenta ds. społecznych, zdrowie i promocji Referatu Oświaty Kultury, Zdrowie i Promocji Gminy Działdowo;
    • p. Wojciech Lipka – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Działdowie;
    • p. Leszek Góralski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Działdowie;
    • p. Mirosław Duda – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Uzdowie;      
    • p. Sławomir Skibniewski Leśniczy Nadleśnictwa Lidzbark Leśnictwo Grzybiny;
    • p. Danuta Gerlej – koordynator programu „Szkoły Promującej Zdrowie” ze Szkoły Podstawowej w Księżym Dworze;
    • p. Piotr Kraśniewski – prezes UKS Uzdowo;
    • członkowie społeczności szkolnej: dyrektor szkoły, nauczyciele klas „0” – VIII, pracownicy niepedagogiczni, przewodniczące Rady Rodziców obecnej kadencji – p. Małgorzata Nowińska oraz poprzedniej – p. Izabela Kraśniewska.

    Ze względu na panującą obecnie sytuację zagrożenia pandemią COVID-19 ilość zaproszonych gości była ograniczona. Cała uroczystość przebiegła z zachowaniem reżimu sanitarnego.  

    Podsumowanie działań programu „Szkoły Promującej Zdrowie” składało się z dwóch części. W pierwszej została wyświetlona prezentacja multimedialna, która przedstawiała działania szkoły w zakresie realizacji programu „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz wyniki autoewaluacji czterech standardów. Druga część była poświęcona wymianie spostrzeżeń, uwag na temat wzajemnych korzyści dla szkoły i społeczności lokalnej wynikających z realizacji w szkole programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. W imieniu uczniów głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Martyna Deptuła, z którą połączyliśmy się online ze względu na obecną sytuację i ryzykiem zagrożenia COVID-19.

    Wszyscy obecni uczestnicy uroczystości mieli możliwość obejrzenia dekoracji szkoły, którą stanowiły przygotowane przez uczniów plakaty na temat „Szkoły Promującej Zdrowie”, plakaty informacyjne oraz gazetki przedstawiające szkolne działania w zakresie promocji zdrowia. Goście mogli obejrzeć też kroniki szkolne oraz dokonać pamiątkowego wpisu do jednej z nich.

  • WALENTYNKI

    Tak było u nas w Walentynki ...

  • Ferie w szkole

    W poniedziałek, 27 stycznia 2020 r., w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa "UKS Uzdowo" w Szachach Szybkich. Zwycięzcom i zawodnikom gratulujemy:)

    Kolejny dzień ferii w szkole. We wtorek 28.01.2020 r. odbyły się III Mistrzostwa UKS Uzdowo w Tenisie Stołowym. Wielkie brawa dla zawodników:)

  • Dzień Babci i Dziadka w klasie "0"

    Dzieci z oddziału przedszkolnego z wychowawczynią p. Elżbietą Walczyk również wystawiły przedstawienie dla swoich kochanych dziadków. Nie zabrakło także życzeń i prezentów. Wiersze, wesołe piosenki i przygotowane słodkości uprzyjemniły gościom pobyt wśród ukochanych wnucząt.Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

  • Dzień Babci i Dziadka w klasie III

    Podobnie było podczas spotkania Babć i Dziadków zaproszonych przez uczniów klasy III i p. Kingę Bruździak. Występy małych aktorów, słodkości i własnoręcznie wykonane upominki wprowadziły miłych gości w wesoły nastrój. Dziadkowie i Babcie odwdzięczyli się radosnym uśmiechem.

  • Święto Babci i Dziadka w klasie II

    17 stycznia 2020 roku Dzień Babci i Dziadka świętowała klasa II. Uczniowie razem ze swoją wychowawczynią p. Marianną Ziemską przygotowali występ artystyczny, w który zostali zaangażowani dziadkowie. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne. Wnuczęta obdarowały swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.  

  • Spotkanie ze strażakiem - bezpieczne ferie

    Dziś, tj. 17 stycznia 2020 r. nasi uczniowie klas „0” – III i IV – VIII uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaka  - mł. ogn. Krzysztofa Kordek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożganej w Działdowie. Podczas spotkania poruszony został poruszony temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych. Pan Krzysztof przypominał uczniom numery alarmowe pod jakie należy dzwonić w sytuacji zagrożenia oraz jakie informacje należy przekazać wzywając pomocy.     

  • Spotkanie z ciekawymi ludźmi – Waldemar Smaszcz

    16 stycznia 2020 roku gościliśmy w naszej szkole p. Waldemara Smaszcz – historyka literatury, eseistę – który opowiadał uczniom klas VI – VIII o dwóch wielkich polskich kapłanach – Papieżu Janie Pawle II i księdzu Janie Twardowskim.

    Pan Waldemar Smaszcz opracował ponad 30 tomów poetów polskich, zbiorowe edycje wierszy księdza Jana Twardowskiego oraz serię reedycji autorskich zbiorków kapłana – poety. Jest dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej im. Włodzimierza Pietrzaka, Nagrody Literackiej im. Franciszka Karpińskiego. W 2000 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przyznał mu medal „Pro Ecclesia et Pontifice”. 

     

    Uczniowie i Rada Pedagogiczna serdecznie dziękują za piękne przybliżenie sylwetek Naszych Wielkich Kapłanów.

       

  • BAL KARNAWAŁOWY

     9 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się doroczny bal karnawałowy. Już od rana korytarzami szkoły przemykały kolorowe postacie. Na przystrojonej balonami sali gimnastycznej uczniowie razem ze swoimi wychowawcami, rodzicami, młodszym rodzeństwem chętnie bawili się. Wspólna zabawa przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Przed zabawą uhonorowaliśmy uczniów ze 100% frekwencją za miesiąc listopad i grudzień 2019 r. indywidualnymi dyplomami i słodkim poczęstunkiem.  

  • Jasełka bożonarodzeniowe w DPS Uzdowo

    9 stycznia 2020 roku uczniowie klasy V wraz z opiekunem p. Iwoną Cieśniewską, tradycyjnie już, odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie by zaprezentować przygotowane przedstawienie jasełkowe oraz wspólnie kolędować. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, wprowadziło radosną i świąteczną atmosferę. Na zakończenie kolędowania na dzieci czekał słodkim poczęstunek.

    Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas:) 

  • Święto Patrona Szkoły, Jasełka, "Razem na Święta"…

    W piątek, 20 grudnia 2019 r., tradycyjnie już, uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły. Z tej okazji uczniowie przypomnieli swoim kolegom życiorys Adama Mickiewicza oraz zaprezentowali przygotowane inscenizacje wybranych utwór. W uroczystościach uczestniczyła cała społeczność szkolna. Wśród zaproszonych gości była p. Mirosława Ormanowska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Uzdowie wraz z Mieszkańcami, p. Krystyna Roman – Radna i Sołtys wsi Uzdowo oraz Rodzice.

    W dalszej części programu wystawione zostały jasełka bożonarodzeniowe, które wprowadziły nas w przedświąteczny nastój, czas zadumy i refleksji. Uroku inscenizacjom dodało wspólne kolędowanie oraz recital Leny Maruszak z klasy V i Bartka Nowińskiego z klasy VI, którzy zagrali przepiękne kolędy. Wszyscy poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Występy były niezwykłym przeżyciem zarówno dla młodych aktorów, pracowników, jak i zaproszonych gości.

    Po części artystycznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursów plastycznego oraz wiedzy o Adamie Mickiewiczu. Kolejnym punktem programu było czytanie utworów Mickiewicza – „Młodsi czytają starszym, starsi czytają młodszym”. Uczniowie oraz p. Krystyna Roman odczytali wybrane utwory Wielkiego Wieszcza.    

    Na zakończenie zasiedliśmy do wspólnej Wigilii szkolnej. Pani Renata Anuszewska – Dyrektor Szkoły oraz zaproszeni goście p. Mirosława Ormanowska i p. Krystyna Roman złożyły świąteczne życzenia oraz podziękowania, dla wszystkich uczniów, pracowników i rodziców, za przygotowanie tak pięknego spotkania.   

    Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za okazaną pomoc w przygotowaniu tej pięknej i wzniosłej uroczystości. Była to pierwsza wspólna, szkolna Wigilia, która mamy nadzieję będzie miała stałe miejsce w kalendarzu imprez szkolnych.

    Tradycja lat, a jednocześnie kreatywność sprawia, że ten dzień każdego roku jest wyjątkowym świętem.

     

  • „Niewidzialne światło” – fizyka dla smyka

    18 grudnia 2019 r. gościliśmy w naszej szkole trenerów efektywnej nauki z Akademii w Olsztynie. Tematem tegorocznych pokazów naukowych było „Niewidzialne światło” m. in. niewidzialne fotony, laserowa symfonia, koc z metalu grzejący bez grzałki, kamera termowizyjna w akcji, pomiary temperatury na odległość, światło UV – jak się chronić, test banknotów w świetle UV, jak działa ludzkie oko. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas „0” – VIII.

    Pokazy naukowe „Fizyka dla smyka” są ciekawą formą zajęć edukacyjnych. Mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Gwiazdami pokazów naukowych „Fizyka dla Smyka” są dzieci. W czasie spotkania, pod przewodnictwem prof. Pytalskiego, przeprowadzają kilkanaście ciekawych eksperymentów fizycznych korzystając z unikalnych zestawów edukacyjnych Akademii. Młodzi uczestnicy bawią się na tych zajęciach znakomicie.

  • II wyjazd na UW-M w ramach projektu W-MUMO 2.0

    W piątek 22 listopada 2019 roku nasi uczniowie, wraz z opiekunem p. Marianną Ziemską, uczestniczyli w drugim wyjeździe na Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie, w ramach realizowanego projektu. Tym razem zajęcia odbywały się w Katedrze Botaniki i Ochrony Przyrody. Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach. Tematyka zajęć obejmowała: „Tajemnice drzew” oraz „Od kwiatu do owocu”. Warsztaty były prowadzone przy użyciu mikroskopów. W opinii uczniów zajęcia były niezwykle ciekawe i interesujące. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w prowadzonych doświadczeniach i słuchali przekazywanych informacji. Uczniowie są bardzo zadowoleni z udziału w zajęciach i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania.  

  • "Szkoła Pamięta" - odwiedzamy lokalne miejsca pamięci

    29 listopada 2019 r. uczniowie klasy IV i V, w ramach zajęć kółka historycznego, odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej, aby oddać hołd poległym w obronie naszej Ojczyzny: Pomnik poświęcony Żołnierzom Walczącym w I wojnie światowej, Pomnik Bohaterów Grunwaldu, tablica upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej. Udaliśmy się również do miejsca upamiętniającego Wielkiego Polaka – Jana Pawła II gdzie, wspólnie z biskupem Wiesławem Śmiglem i proboszczem Krzysztofem Fidorowiczem, odmówiliśmy wspólną modlitwę. Tradycyjnie, jak co roku, zapaliliśmy znicze.          

  • IV Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty

    26 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Turnieju Szachowym dla Dzieci i Młodzieży z okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty zorganizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Turniej został rozegrany w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I – IV, szkoły podstawowe klasy V – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe.

    Frekwencja tegorocznych rozgrywek była bardzo duża. Równocześnie w czterech grupach turniejowych grało blisko 400 zawodniczek i zawodników z kilkudziesięciu szkół z całego województwa warmińsko – mazurskiego. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów.

    Wyniki reprezentacji Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Uzdowie przedstawiają się następująco:

    1. w kategorii klas V – VIII szkół podstawowych –ilość uczestników 119:

    Maciej Kraśniewski – II m-ce (6 pkt)

    Zofia Kraśniewska – 48 m-ce (4 pkt) – IX wśród dziewczynek

    Mikołaj Kępiński – 62 m-ce (3,5 pkt)

    Jakub Zieliński – 97 m-ce (2 pkt)

    2. w kategorii klas I – IV szkół podstawowych – ilość uczestników – 141:

    Antoni Kopański – 56 m-ce (4 pkt)

    Bartosz Kopański – 66 m-ce (4 pkt)

    Dziękujemy naszym uczniom za walkę i gratulujemy, szczególnie Maćkowi wysokiego 2 miejsca. Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach i mistrzostwach.

     

  • I i III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Gminy Działdowo w Tenisie Stołowym

    24 października 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Grubby w Sławkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Działdowo w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Szeremeta, Julia Zadroga, Zuzanna Wieczorek, Mikołaj Kępiński i Kuba Lemański. Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców: rocznik 2007 – 2009 oraz rocznik 2005 – 2006.

    W klasyfikacji końcowej Szkoła Podstawowa w Uzdowie zajęła następujące miejsca:

    - I MIEJSCE w kategorii chłopców rocznik 2005 – 2006;

    - III MIEJSCE w kategorii dziewcząt rocznik 2007 – 2009.  

    Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy:)

  • Żywa lekcja historii!

    22 października uczniowie uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, tak zwana „Żywa Lekcja Historii” – od Powstania Listopadowego, do Odzyskania Niepodległości. Treść spektaklu poruszała m.in. zagadnienia dotyczące Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego, plebiscytów a także ze względu na zbliżającą się setną rocznicę słynnej i jakże ważnej dla historii Polski i Europy – Bitwy Warszawskiej czyli „Cudu nad Wisłą”. Lekcja ta cieszyła się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.    

  • Pamiętamy o Wielkich Polakach - Jan Paweł II

    15 października obchodziliśmy Dzień Papieski. Uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem pani Iwony Cieśniewskiej przygotowali uroczysty apel poświęcony życiu i działalności papieskiej - Jana Pawła II. Uczniowie przypomnieli biografię Karola Wojtyły, wspominali o jego zainteresowaniach i zwiedzanych miejscach. Nie zabrakło również ulubionej pieśni Jana Pawła II - "Barka", do której akompaniował uczeń kl. VI Bartek Nowiński. Uroczystość była niezwykle wzniosła i wzruszająca. 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Uzdowie
    Uzdowo 75
    13-200 Działdowo
  • (+48)23/696-54-85

Galeria zdjęć